A Kiváló Játékos Billentyűzet

Az ASUS új billentyűzete annyira élvezetes, hogy néhány perc játék előtt csak arra tudunk koncentrálni, hogy kiélvezzük minden pillanatát.

a_kivalo_jatekos_billentyuzet.png

A mechanikus billentyűzetek már nem csak a gazdag gamerek számára elérhetők; már néhány ezer forintért is vásárolhatók. Bár az olcsóbb modellek is jelentős javulást jelentenek a membrános verziókhoz képest, aki már hosszabb ideig használhatott prémium perifériát, pontosan tudja, hogy nem csupán a kapcsoló típusán múlik, hanem a részletek is nagyban befolyásolják a használat élményét. Az ASUS mérnökei most mindent beleadtak, és egy olyan billentyűzetet készítettek, amely igazán új szintre emeli a kedvenc játékaink élvezeti értékét.

A gépelés élvezete

A ROG Falchion Ace HFX a Falchion sorozat harmadik tagja. Első pillantásra egyszerűnek tűnik, de rengeteg izgalmas funkcióval látták el ezt a 65%-os billentyűzetet. A kisebb méretének köszönhetően nemcsak a numerikus részről, hanem a funkciógombokról is le kell mondanunk, de ezeket az FN+számsor kombinációval érhetjük el. A dobozban találunk egy gombsapka-kiszedő eszközt és egy extra Ctrl billentyűt, ha valakinek zavaró a Copilot logó.

A billentyűk lenyomásához szükséges erő 55 g, a teljes út pedig 4 mm. Amint megérintjük az első billentyűt, azonnal érzékelhető, hogy nem egy szokványos perifériával van dolgunk. A ház belsejében 5 különböző szivacsos és szilikon tompító réteg gondoskodik róla, hogy a gombok lenyomása puha és halk legyen, és a mechanikus kapcsolók síkosító anyaggal vannak kezelve a még finomabb csúszás érdekében. Így a billentyűzet szinte hangtalanul működik, csupán annyi zajt ad ki, ami kellemesen kényezteti a fülünket.

A gombsapkák stabilan a helyükön maradnak, még a nagyobb billentyűk sem lötyögnek, és teljesen mentesek a rugós, kopogó visszhangoktól. A dobozban egy kétfunkciós tálcát is találunk, amit használat közben bepattinthatunk a billentyűzet alá, hogy tovább tompítsuk a rá ható erőket. Ha épp nincs használatban, letakarhatjuk vele a gombokat, hogy megakadályozzuk a por felhalmozódását, a macskák ráülését, és megóvjuk a sérülésektől, ha útközben vinnénk magunkkal.

Csak egy érintés

A hardver nem képes vezeték nélküli kommunikációra a PC-vel; sem Bluetooth, sem 2,4 GHz-es támogatás nincs, de két USB csatlakozóval rendelkezik. Ennek köszönhetően egy PC-s beállításnál eldönthetjük, melyik csatlakozót szeretnénk használni, és több gép esetén mindkettőt egyszerre csatlakoztathatjuk, váltogathatunk közöttük egy hátsó kapcsolóval. Ebben az esetben kicsit furcsa, hogy mindkét végén van kábel, ami korlátozza az asztalon elfoglalt helyünket.

A bal hátsó sarokban található egy funkcióváltó gomb, amely a közvetlenül mellette elhelyezett érintőpanel funkcióját szabályozza. Itt választhatjuk meg, hogy hangerőszabályozásra, multimédiás vezérlésre, világítás kezelésére, gombérzékenység változtatására vagy egyéni makró funkciókra akarjuk használni az érintőfelületet. Ez rengeteg hasznos funkciót hoz anélkül, hogy extra gombokkal bonyolítaná az életünket. Ahogy húzogatjuk az ujjunkat hátul, az RGB csík valós időben mutatja, hogyan változnak a beállítások, és természetesen dupla koppintással is aktiválhatunk funkciókat, mint például a némítást vagy a lejátszást.

A bejegyzés trackback címe:

https://techgeek.blog.hu/api/trackback/id/tr2218727718

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása