Redmi Note 13 5G – karcsúsított változat

Új év, rengeteg új Redmi Note! Idén kicsit korábban, már januárban megérkezett az új széria az európai piacra míg tavaly egészen március végéig kellett várni. Két éve pedig februárban volt a premier.

redmi_note_13_5g_karcsusitott_valtozat.png

Menjünk még messzebbre az időben? Felesleges, hiszen a Redmi termékek premierdátumai éppolyan kiszámíthatatlanok mint a Xiaomi alá tartozó márka termékkínálata.

Tavaly év végén azt ígérték, hogy 2024-ben egyszerűsítik a választékot, átláthatóbb lesz a kínálat, és a vásárlók könnyebben dönthetnek.

Nos, ez eddig nem teljesült - rögtön öt Redmi Note 13 modell érkezett az EU-ba amiből négy idehaza is kapható.

-ha ez nem lenne elég a Poco X6 és M6 Pro készülékek is elérhetőek az EU-ban bár nálunk egyelőre még nem.

A csomagolásban azonban továbbra is egységes tartalom fogad: fali adapter, USB-A végű Type-C töltőkábel és egy védőtok. Esetünkben a töltő 33 wattos a tok pedig sötétszürke.

Nem maradt ki a szokásos SIM-tálca nyitó tű sem, a tálca pedig két nanoSIM-et vagy egy nanoSIM-et és egy microSD-kártyát tud fogadni, a készülék bal oldalán.

A telefon kerete és hátlapja egyaránt műanyagból készült, így a készülék meglepően könnyű, mindössze 174,5 gramm. Méretei: 161,1 x 75 x 7,6 milliméter. IP54-es tanúsítvánnyal rendelkezik, vagyis csepp- és porálló, amit a SIM-tálcán lévő szigetelés is igazol.

Az elődhöz képest vékonyabb, alacsonyabb és keskenyebb lett, a kijelző mérete azonban maradt 6,67 hüvelyk. Ezt úgy érték el, hogy a készülék formája szögletesebb lett ami miatt kevésbé kényelmes a fogása viszont esztétikusabb mivel az AMOLED panelt körülölelő káva szimmetrikus.

Az előlapot teljesen kitölti a 6,67 hüvelykes AMOLED kijelző, amelyet Gorilla Glass 5 üveg véd és gyárilag felhelyezett védőfóliával érkezik. A panel egymilliárd szín megjelenítésére képes felbontása 1080 x 2400 pixel (395 ppi), ami éles és könnyen olvasható képet biztosít.

A kijelző maximális frissítési frekvenciája 120 Hz, amelyet manuálisan 60 Hz-re állíthatunk, vagy automatikus üzemmódban a rendszer dönt az ideális beállításról. A gyári színkalibráció kissé hűvös, kékes árnyalatú de a beállítások között ezen lehet változtatni.

Az Always-On Display funkcióval folyamatosan aktív kijelzést használhatunk, a fényerő pedig elfogadható, bár nem kiemelkedő.

A Xiaomi által ígért 500 nites fényerőt sikerült reprodukálni még napfény-mód nélkül is. Kültéri olvashatósága borús időben megfelelő de a közelségi fényérzékelő néha pontatlanul működött- időnként túl alacsonyra máskor pedig indokolatlanul magasra állította a fényerőt.

A panel 1920 Hz-es PWM tompítást alkalmaz, és minimális fényereje alacsonyabb az előző generációhoz képest. Jó hír, hogy idén nem virtuális közelség- és fényérzékelőt használtak így a kijelző lezárása telefonhívások alatt pontosan működik.

Mindezek ellenére fontos kiemelni: ugyanazt a 10-bites színmélységű AMOLED panelt kapta a készülék mint a tavalyi modellek csupán a kávákon finomítottak.

A bejegyzés trackback címe:

https://techgeek.blog.hu/api/trackback/id/tr7318783872

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása